mobile : 09359556950 telegram : @karimeh_net whatsapp : 09359556950

راهنمای تعریف قالب برگه ها در وردپرس

در حالت معمول برگه های ایجاد شده در وردپرس برای نمایش از فایل پیش فرض page.php  استفاده می کنن. برای اینکه برگه هایی با ظاهر  متفاوت و یا  طراحی متفاوت برای کاربردهای خاص دیگه ای داشته باشیم می تونیم قالب های اختصاصی برای برگه تعریف کنیم و بر حسب نیاز از المان ها و کدهای خاص استفاده کنیم . برای اینکه یک برگه از یک قالب اختصاصی تعریف شده به جای پیش فرض استفاده کنه چند راه وجود داره:

1-  page-{slug}.php :

استفاده از نامک (!؟)  یا همون slug  که در آدرس برگه میاد . مثلا اگر برای برگه درباره ی ما خواستیم قالب اختصاصی بنویسیم و آدرس برگه این بود http://karimeh.net/about  اگر نام فایل قالب برگه رو به اینصورت نامگذاری کنیم page-about.php این برگه ما برای نمایش از قالب تعریف شده در این فایل استفاده خواهد کرد.

2- page-{id}.php:
یا استفاده از آی دی برگه در قالب اختصاصی برگه . مشکل این نوع تعریف این هست که وابسته به آی دی هست  و اگر برگه رو پاک کنید و برگه جدیدی ایجاد کنید باید نام فایل رو مجدد ویرایش کنید.

3- تعریف قالب اختصاصی در فایل برگه :

این دو روش بالا این مزیت رو دارند که  آیتمی به لیست ویژگی های برگه اضافه نمی کنن و برای تعداد کم و محدود و مشخص مثل درباره ما و تماس با ما و … راحت تر هستند

دو روش بالا زمانی کاربرد دارن که شما بخواید فقط یه برگه رو اختصاصی کنید و اگر تعداد برگه ها تون بیشتر باشه باید قالب برگه رو در خود فایل تعریف کنید که با این روش بدون محدودیت به هر تعداد میشه برگه با قالب اختصاصی ساخت.
در این روش یک آیتم به قسمت منوی ویژگی ها برگه اضافه میشه که از اونجا قالب برگه قابل انتخاب هست.

 

<?php
/*
Template Name: karimeh.net contact page
*/
?>

 

 

همینطور میشه قالب رو فقط برای یک پست تایپ   ( post-types ) خاص در سایت محدود کرد .

 

<?php
/*
Template Name: karimeh.net contact page
Template Post Type: post, page, download
*/
?>
محصولات مرتبط