mobile : 09359556950 telegram : @karimeh_net whatsapp : 09359556950

عدم نمایش تاریخ شمسی در افزونه وی پی جلالی

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی با افزونه های مختلفی امکان پذیر است که یکی از معروف ترین این پلاگین ها افزونه وردپرس فارسی (جلالی wp-jalali) است که می توانید آن را از مخزن وردپرس دانلود کنید. در سیستم مدیریت محتوا وردپرس (wordpress) با انتخاب زبان فارسی در قسمت تنظیمات عمومی می توان زبان پنل را فارسی سازی کرد اما نمی توان تنها با فارسی سازی زبان وردپرس و تنظیم بخش ناحیه زمانی تاریخ وبسایت را به تاریخ شمسی تغییر داد.با آپدیت نسخه ۵.۳ وردپرس و یا نسخه های بالاتر، مشکلی در رابطه با تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و نمایش آن در وردپرس دیده شده که تاریخ ها به میلادی نمایش داده می شود نه شمسی! در ادامه این مشکل را برطرف خواهیم کرد.

 

 

رفع مشکل تاریخ شمسی wp-jalali در نسخه بالاتر از ۵  وردپرس

همانطور که می‌دونید وردپرس در نسخه جدید خودش یعنی ۵٫X ، تغییرات اساسی در توابع و کتابخانه‌های تاریخ و زمان ایجاد کرده و همین تغییرات هست که باعث بروز مشکل در پلاگین‌ها و قالب‌هایی میشه که از date_i18n استفاده کردن.

در این نسخه تابع و اکشن wp_date جایگزین تابع و اکشن date_i18n شده و ما باید این تغییر رو در قالب و افزونه مورد نظرمون اعمال کنیم.

خب اگر شما برای شمسی کردن تاریخ وردپرس از افزونه wp-jalali استفاده میکنید و نمیخواید به پارسی دیت آپدیت کنید هیچ اشکالی نداره!

    wp-content/plugins/wp-jalali/inc/wp-jalali-filters.php LINE 14

 

حل مشکل تاریخ شمسی در وی پی جلالی
حل مشکل تاریخ شمسی در وی پی جلالی

 

بعد از اینکه تغییرات را انجام دادید فایل را ذخیره کرده و تغییرات را در سایت وردپرس خود با رفرش کردن صفحه ببینید. درصورتی که تغییراتی مشاهده نشد و مشکل همچنان وجود داشت، کش مرورگر و افزونه های کش که استفاده میکنید را پاک کنید. اگر تغییرات را بدرستی انجام داده باشید مشکل رفع خواهد شد. درصورتی که با مشکلی مواجه شدید در بخش نظرات آن را مطرح کنید.

 

منبع  : ویرگول (محمدرضا محمدپور)

محصولات مرتبط